چگونه هکرها از ایمن ماندن آنلاین خود مطمئن می شوند؟

آوریل 8, 2023 by بدون دیدگاه

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه هکرها ناشناس می مانند در حالی که کوکی ها، آدرس IP و اطلاعات دستگاه شما به راحتی در هر کجا که آنلاین می شوید ضبط می شود؟


هکرها به خوبی می دانند که چه ردپایی از خود در اینترنت به جا می گذارند. آنها متوجه می شوند که در پس زمینه چه اتفاقی می افتد و چگونه این همه ارتباطات انجام می شود. از مراحلی که هکرها برای ناشناس ماندن برمی دارند چه چیزی می توانیم بیاموزیم؟


خصوصی ماندن با VPN

هنگامی که از یک وب سایت یا برنامه وب بازدید می کنید، اطلاعات زیادی در مورد مرورگر، دستگاه شما و نحوه دسترسی شما به سایت به دست می آورد. سایت ها این اطلاعات را گاهی به دلیل قوانین خود و گاهی به دلیل قوانین سیاسی کشوری که سایت به آن وابسته است ذخیره می کنند. هکرها با آگاهی از این موضوع، اقدامات مختلفی را برای مخفی کردن این اطلاعات انجام می دهند.

یکی از اولین روش های پنهان سازی استفاده از VPN و پروکسی است. یک VPN باعث می‌شود دستگاهی که استفاده می‌کنید به گونه‌ای به نظر برسد که گویی در منطقه دیگری است، مانند کشور دیگری. با یک VPN، شما یک اتصال با یک IP موقت که به عنوان یک ماسک عمل می کند، فراهم می کنید.

اما ارائه دهندگان VPN و پروکسی می توانند کارهایی را که هنگام استفاده از خدمات آنها انجام می دهید ثبت کنند. در نهایت، کسی هنوز هویت واقعی شما را می داند. هکرهایی که این را می دانند این روش را ترجیح نمی دهند.

امکان دستکاری در این وضعیت وجود دارد. هکری که نمی خواهد از یک سرویس VPN و پروکسی آماده استفاده کند، می تواند سرویس VPN خود را ایجاد کند. به عنوان مثال، یک هکر مخرب به یک کافه با یک شبکه اینترنتی عمومی می رود. آنها یک دستگاه Raspberry Pi را بدون اینکه مورد توجه کسی قرار گیرند به شبکه متصل می کنند. سپس به پورتی که در Raspberry Pi جداگانه باز کرده‌اند وصل می‌شوند و دسترسی به اینترنت را فراهم می‌کنند. اکنون این جریان اینترنتی از شبکه کافه عبور خواهد کرد. این می تواند کارساز باشد، اما قرار دادن Raspberry Pi در کافه، گرفتار نشدن، و انجام همه چیز در مخفی کاری بسیار ساده تر از انجام آن است.

همه آنچه گفته شد، احتمالاً فعالیت های شما به اندازه یک هکر بالا نیست. در این صورت، استفاده از VPN برای کارهای ساده روزانه و حساسیت شما به حریم خصوصی شما ضرری ندارد.

یک برنامه رسانه اجتماعی که روی گوشی هوشمند اجرا می شود

رسانه های اجتماعی فضایی را ایجاد کرده اند که بسیاری از مردم به طور مداوم به روز رسانی های زندگی روزمره خود را به اشتراک می گذارند. در نتیجه، جمع آوری اطلاعات در مورد افراد بسیار آسان تر شده است. هکرها نمی خواهند در اینترنت چندان قابل مشاهده باشند، بنابراین از حساب های رسانه های اجتماعی دوری می کنند یا به جای آن از حساب های ناشناس استفاده می کنند. برای ناشناس نگه داشتن این حساب ها، هکرها از قوانین خاصی تبعیت می کنند.

بیایید یک حساب توییتر جعلی را در نظر بگیریم. هکری که می‌خواهد کاملاً ناشناس بماند، حساب توییتر را با استفاده از تلفن، سرویس تلفن همراه، آدرس ایمیل یا اینترنت خانگی خود باز نمی‌کند. هکرها ابتدا یک گوشی قدیمی، کلید دار و سخت ردیابی می خرند. سپس هکر شماره تلفن جدیدی را بدون فاش کردن هویت خود و بدون اینکه توسط هیچ دوربین امنیتی دستگیر شود به دست می آورد. در نهایت، هکر حساب توییتر را با ایجاد یک حساب ایمیل یکبار مصرف یا یک حساب ایمیل فعال در شبکه Tor باز می کند. در این مرحله، هکر تنها از طریق یک شبکه عمومی به این حساب دسترسی پیدا می کند که می تواند خصوصی بماند.

با این حال، حتی این کاملاً ایمن نیست، زیرا هکر هرگز نمی داند که یک شبکه عمومی چقدر امن است. و احتمال لغزش وجود دارد.

ایجاد رمزهای عبور طولانی و پیچیده

امنیت رمز عبور یک مسئله مهم برای هکرها و همچنین برای کاربران فردی است. هکرها از رمزهای عبور قوی برای محافظت از خود استفاده می کنند. رمزهای عبور قوی در اینجا 8 تا 10 کاراکتر نیستند. اغلب اوقات، هکرها از رمزهای عبور 25 تا 30 کاراکتری برای عملیات غیرقانونی استفاده می کنند. البته به خاطر سپردن این موارد دشوار است، اما راه‌هایی برای آسان‌تر کردن آن‌ها وجود دارد.

شما می توانید با رمزگذاری اشعار شعر یا آهنگی که از صمیم قلب می دانید رمز عبور جدیدی ایجاد کنید. می توانید حروف را با استفاده از اعداد و کاراکترهای خاص تغییر دهید و رمزهای عبور قوی دریافت کنید.

برای مثال بیایید یک جمله در آهنگ Holy Diver دیو را به رمز عبور تبدیل کنیم.

 You can hide in the sun 'til you see the light


y0uC4nH!d3!nTh35uN?t1ly0u5e3TheL!gHt

به خاطر سپردن چنین رمز عبوری واقعاً سخت است اما پس از چند بار تلاش می توان آن را به خاطر آورد. همچنین هکرها می توانند از یک مدیر رمز عبور برای رمزهای عبور خود استفاده کنند. اگرچه آنها مدیریت رمزهای باز منبع باز را برای این کار ترجیح می دهند، اما اغلب خودشان این کار را انجام می دهند و یک مدیر رمز عبور کد می کنند. اما حتی ایمن تر از آن استفاده از کاغذ و مداد است. آنها رمز عبور خود را روی کاغذ می نویسند و فقط خودشان می دانند که اوراق کجاست.

ارسال ایمیل بدون افشای هویت

هکری که می خواهد ناشناس بماند به ارائه دهندگان ایمیل اصلی مراجعه نمی کند. در عوض، آنها از سیستم هایی استفاده می کنند که یک آدرس ایمیل یکبار مصرف را ارائه می دهند. آنها همچنین تمام تراکنش های خود را در شبکه Tor انجام می دهند. این امر پنهان کاری آنها را بیشتر می کند. پس از استفاده از ایمیل خود، آدرس ایمیل را رها کرده و دیگر از آن استفاده نمی کنند.

ایجاد یک اتصال اینترنتی امن

کاربری که از vpn در لپ تاپ ویندوز استفاده می کند

برای اینکه هکرها کاملا خصوصی و ناشناس باقی بمانند، باید یک اتصال اینترنتی امن و غیرقابل ردیابی داشته باشند. شما نمی توانید به سادگی با استفاده از یک مرورگر وب خصوصی تر یا تعویض مودم به این هدف برسید.

بسیاری از مردم فکر می کنند که اتصال به شبکه Tor برای حفظ حریم خصوصی کافی است، اما این اشتباه است. لازم است در حین اتصال به شبکه Tor، تمام اقدامات امنیتی را ادامه دهید. یک مرورگر Tor که توسط هکر در رایانه او دانلود شده است کافی نیست. هکر باید کامپیوتر خود را به طور کامل بر روی Tor اجرا کند. استفاده از سیستم عامل های ویندوز و مک از طریق شبکه Tor امکان پذیر است، اما این سیستم عامل ها به گونه ای طراحی نشده اند که ناشناس باشند. کار با سیستم عاملی مانند Tails برای هکرها بسیار ایمن تر است.

توزیع لینوکس Tails مانند یک سیستم عامل یکبار مصرف عمل می کند. از رم کامپیوتر استفاده می کند و داده ها را روی درایو ذخیره سازی ذخیره نمی کند. بنابراین، هنگامی که سیستم عامل را خاموش می کنید، تمام عملیاتی که در آن جلسه انجام داده اید به طور خودکار حذف می شوند. اما البته، Tails هنوز نیاز به دانلود به روز رسانی دارد. در این رابطه هنوز نمی توان از ناشناس بودن کامل صحبت کرد.

از تکنیک های حفظ حریم خصوصی هکرها چه می توانید بیاموزید؟

بسیاری از ما به اندازه یک هکر نیازی به تعقیب ناشناس بودن نداریم، اما هنوز هم ایده خوبی است که از تکنیک های حفظ حریم خصوصی که هکرها اغلب استفاده می کنند، درس هایی بیاموزیم. استفاده از VPN و پروکسی برای حفظ حریم خصوصی بسیار منطقی است. و هنگامی که یک رمز عبور طولانی تر و پیچیده تر تعیین می کنید، امنیت خود را با محدودیت ها بهبود می بخشید.

اما استفاده از سیستم عاملی که هر زمان که کامپیوتر خود را خاموش می کنید، داده های شما را از دست می دهد، عملی نیست. اتصال مداوم به شبکه Tor برای استفاده روزمره ضروری نیست. علاوه بر این، اکثریت قریب به اتفاق وب سایت های موجود در شبکه Tor ناامن هستند و بازدید از آنها هرگز توصیه نمی شود.

#چگونه #هکرها #از #ایمن #ماندن #آنلاین #خود #مطمئن #می #شوند